Drewniane

Praktyczne panele

Praktyczne panele
Na wystrój wnętrza danego pomieszczenia wpływa wiele czynników. Jednym z nich z pewnością są elementy wykończeniowe, m.in. panele podłogowe i dekoracje ścienne oraz kasetony na sufit. Wybór tych elementów jest bardzo trudny, bowiem na rynku dostępna jest szeroka gama tego typu produktów.

Zakup paneli podłogowych

Zakup paneli podłogowych
Zakup paneli podłogowych to ważna inwestycja. Dwie najważniejsze cechy paneli, na które każdy z nas zwraca uwagę podczas ich zakupu to: kolor i wytrzymałość na ścieranie. Wybór koloru jest najmniej skomplikowaną sprawą, ponieważ wystarczy dopasować barwę do wystroju wnętrza, w którym zamierzamy zamontować dane panele.

Kolorowa podłoga

Kolorowa podłoga
Kolory pełnią bardzo ważną rolę w naszym życiu. Bez barw świat straciłby swój blask i radość. Gdzie nie spojrzymy, na ulicy, w sklepie, w telewizji, wszędzie otacza nas magia barw, z siły której nie zawsze zdajemy sobie sprawę.

Panele ścienne

Panele ścienne
Obok niezwykle popularnych ostatnimi czasy paneli podłogowych dużym zainteresowaniem cieszą się również panele ścienne. Tradycyjnie, ściany naszych mieszań od wewnątrz ozdabiamy tapetą, regipsami lub malujemy różnego typu farbami.

Montaż paneli podłogowych

Montaż paneli podłogowych
Przed montażem: Zanim zajmiemy się montażem paneli podłogowych, powinniśmy upewnić się, czy odpowiednio przygotowaliśmy pod nie powierzchnię. Jeśli spełnia ona następując kryteria: równa, sucha, czysta, wytrzymała, to możemy zabrać się do dalszej pracy. Warto wiedzieć, że… •    Zakładając panele w pomieszczeniu z jednym oknem, układamy je równolegle do padania promieni słonecznych, aby nie było widać między nimi złączeń. •    Jeśli w danym pomieszczeniu znajdują się dwa okna, to panele układamy zgodnie z promieniami padającymi z okna położonego naprzeciwko wejścia. •    Zanim rozpoczniemy montaż paneli, powinniśmy zostawić je w opakowaniu do dwóch dni w temperaturze pokojowej. Materiały niezbędne do montażu: Kliny dystansowe, podkład do eliminacji odgłosu kroków (chyba, że panele są pokryte warstwą tłumiącą), klocek odbojowy, folia paroizolacyjna PE, piła, młotek, łyżka stolarska, masa wypełniająca, linka, szpachla, itp. Montaż: 1.    Pierwsza warstwa to folia proizolacyjna PE o grubości 0,2 mm, która chroni panele przed wilgocią. 2.    Następnie należy zastosować podkład do eliminacji odgłosu kroków.