Praktyczne panele

Praktyczne panele
Na wystrój wnętrza danego pomieszczenia wpływa wiele czynników. Jednym z nich z pewnością są elementy wykończeniowe, m.in. panele podłogowe i dekoracje ścienne oraz kasetony na sufit. Wybór tych elementów jest bardzo trudny, bowiem na rynku dostępna jest szeroka gama tego typu produktów.

Montaż paneli podłogowych

Montaż paneli podłogowych
Przed montażem: Zanim zajmiemy się montażem paneli podłogowych, powinniśmy upewnić się, czy odpowiednio przygotowaliśmy pod nie powierzchnię. Jeśli spełnia ona następując kryteria: równa, sucha, czysta, wytrzymała, to możemy zabrać się do dalszej pracy. Warto wiedzieć, że… •    Zakładając panele w pomieszczeniu z jednym oknem, układamy je równolegle do padania promieni słonecznych, aby nie było widać między nimi złączeń. •    Jeśli w danym pomieszczeniu znajdują się dwa okna, to panele układamy zgodnie z promieniami padającymi z okna położonego naprzeciwko wejścia. •    Zanim rozpoczniemy montaż paneli, powinniśmy zostawić je w opakowaniu do dwóch dni w temperaturze pokojowej. Materiały niezbędne do montażu: Kliny dystansowe, podkład do eliminacji odgłosu kroków (chyba, że panele są pokryte warstwą tłumiącą), klocek odbojowy, folia paroizolacyjna PE, piła, młotek, łyżka stolarska, masa wypełniająca, linka, szpachla, itp. Montaż: 1.    Pierwsza warstwa to folia proizolacyjna PE o grubości 0,2 mm, która chroni panele przed wilgocią. 2.    Następnie należy zastosować podkład do eliminacji odgłosu kroków.

Kasetony sufitowe

Kasetony sufitowe
Kasetony sufitowe to kolejny element wykończeniowy pomieszczenia (obok paneli układanych na ścianach i podłogach). Są one bardzo popularne na rynku, ponieważ dzięki nim, w prosty sposób można uzyskać piękny efekt. Istnieją trzy rodzaje kasetonów (podział ze względu na sposób wytwarzania): kasetony powstałe dzięki metodzie tłoczniowej, kasetony powstałe dzięki metodzie wtryskiwania i kasetony powstałe dzięki ekstruzji.

Panele ścienne

Panele ścienne
Obok niezwykle popularnych ostatnimi czasy paneli podłogowych dużym zainteresowaniem cieszą się również panele ścienne. Tradycyjnie, ściany naszych mieszań od wewnątrz ozdabiamy tapetą, regipsami lub malujemy różnego typu farbami.

Kolorowa podłoga

Kolorowa podłoga
Kolory pełnią bardzo ważną rolę w naszym życiu. Bez barw świat straciłby swój blask i radość. Gdzie nie spojrzymy, na ulicy, w sklepie, w telewizji, wszędzie otacza nas magia barw, z siły której nie zawsze zdajemy sobie sprawę.

Postarzanie parkietów

Postarzanie parkietów
Podczas wyboru paneli podłogowych bardzo ważny jest ich wygląd, na który składa się nie tylko barwa, ale również usłojenie i struktura drewna. Coraz modniejsze stają się wnętrza aranżowane na styl rustykalny, czyli taki, który łączy ze sobą elementy należące do różnych epok.

Podłogi bambusowe

Podłogi bambusowe
Podłogi bambusowe są jednym z rodzajów, popularnych ostatnimi czasy,  paneli egzotycznych. Podłogi wykonane z drewna bambusowego charakteryzują się m.in. niezwykłym wyglądem, a także dużą odpornością na ścieranie, co jest cechą bardzo pozytywną, ponieważ dzięki temu, panele bambusowe mogą być stosowane zarówno na powierzchniach intensywnie użytkowanych, jak i na tych użytkowanych mniej. Drewno bambusowe nie przypomina żadnego innego drewna dostępnego na rynku.

Parkiety awangardowe

Parkiety awangardowe
W dzisiejszych czasach modne są wnętrza aranżowane na dawny styl. Nie chodzi mi tu tylko o eleganckie i piękne antyki, które wypełniają pomieszczenia, ale o wystrój, który zapewnia odpowiednie wykończenie danego wnętrza. W związku z tym firma Kronoflooring zaproponowała swoim klientom nowy wzór podłóg laminowanych, który jednocześnie sprawi, że dane wnętrze będzie wyglądało klasycznie oraz ekstrawagancko. Inspiracją dla projektantów, którzy stworzyli kolekcję Vintage Kronostep Narrow, były deski ze starych skrzynek.

Parkiety egzotyczne

Parkiety egzotyczne
Coraz większą popularność w Polsce zyskują egzotyczne gatunki drzew, które wykorzystywane są do tworzenia drewnianych paneli podłogowych. Gatunki drzew, o których tu mowa, pochodzą głównie z Azji Południowo-Wschodniej, Afryki i Ameryki Południowej.

Zakup paneli podłogowych

Zakup paneli podłogowych
Zakup paneli podłogowych to ważna inwestycja. Dwie najważniejsze cechy paneli, na które każdy z nas zwraca uwagę podczas ich zakupu to: kolor i wytrzymałość na ścieranie. Wybór koloru jest najmniej skomplikowaną sprawą, ponieważ wystarczy dopasować barwę do wystroju wnętrza, w którym zamierzamy zamontować dane panele.