Parkiety awangardowe

Parkiety awangardowe
W dzisiejszych czasach modne są wnętrza aranżowane na dawny styl. Nie chodzi mi tu tylko o eleganckie i piękne antyki, które wypełniają pomieszczenia, ale o wystrój, który zapewnia odpowiednie wykończenie danego wnętrza. W związku z tym firma Kronoflooring zaproponowała swoim klientom nowy wzór podłóg laminowanych, który jednocześnie sprawi, że dane wnętrze będzie wyglądało klasycznie oraz ekstrawagancko. Inspiracją dla projektantów, którzy stworzyli kolekcję Vintage Kronostep Narrow, były deski ze starych skrzynek.

Skrzynki te dawniej służyły do przewozu owoców, później butelek z winem. Na skrzynkach często widniały napisy i to one są jedną z atrakcji podłogi.
Parkiety należące do kolekcji Vintage Kronostp Narrow charakteryzują się „starym wyglądem” – deski wyglądają na zużyte, często poobcierane i poplamione sokiem z owoców lub winem, a dodatkowo widnieją na nich napisy, m.in. RF, którym oznacza się strukturę starego drewna. Efekt końcowy jest zaskakujący, bowiem parkiet podkreśla stylowe wnętrze, dzięki swemu awangardowemu wizerunkowi.
Nie tylko wygląd paneli firmy Kronoflooring jest nietypowy, nietypowe są bowiem również wymiary pojedynczych desek, wynoszące jedynie 123 mm szerokości i 1285 mm długości. Warto w tym miejscu wspomnieć też o nowoczesnym  i prostym systemie montażu tych paneli. Zastosowano tu bowiem technologię „1click2go”. Oznacza to, że jedno kliknięcie wystarczy do tego, aby zamontować poszczególne panele. Dzięki tej technologii podczas montażu nie potrzebny jest klej, ponieważ na krótszym boku paneli znajduje się zamek – wpustka i rowek idealnie do siebie pasujące po zatrzaśnięciu do góry. Jak widać w prosty sposób można stworzyć niezwykłe wnętrze.
Parkiety cieszą się największą popularnością wśród młodych ludzi, którzy dzięki awangardowym panelom mogą podkreślić swoją niezależność i ekstrawagancję.
Warto wiedzieć, że parkiety z kolekcji Vintage Kronostep Narrow oprócz unikalnego wyglądu charakteryzują się również dużą odpornością na ścieranie (co potwierdza symbol 32/AC 4), a producent objął je gwarancją na okres piętnastu lat.