Praktyczne panele

Praktyczne panele
Na wystrój wnętrza danego pomieszczenia wpływa wiele czynników. Jednym z nich z pewnością są elementy wykończeniowe, m.in. panele podłogowe i dekoracje ścienne oraz kasetony na sufit. Wybór tych elementów jest bardzo trudny, bowiem na rynku dostępna jest szeroka gama tego typu produktów.

Jak wśród natłoku przedmiotów, wybrać te, której będą odpowiadały nam najbardziej? Po pierwsze – należy zorientować się, na jakiego typu materiałach nam zależy. Po drugie – warto jest zasięgnąć opinii na temat niektórych materiałów u sprzedawców. Po trzecie – rozpocząć zakupy materiałów.
Remontując dane wnętrze trzeba skupić się na suficie (wybierając np. kasetony sufitowe), na ścianach (montując na nich np. panele) i na podłodze, która jest jednym z najważniejszych elementów podczas remontu. Nawet najpiękniejsze wnętrze może bowiem zniszczyć źle dobrany parkiet.
Obecnie na rynku dostępna jest niezliczona ilość paneli drewnianych, dzięki którym nasze wnętrze może uzyskać niepowtarzalny wygląd. Ostatnimi laty najmodniejsze stały się parkiety orientalne (w tym, np. parkiety bambusowe), które charakteryzują się nie tylko niepowtarzalną jakością, ale i nietypową kolorystyką. Jeśli mowa o kolorach warto jest też wspomnieć o najnowszej kolekcji Color firmy WITEX, która proponuje swoim klientom panele w pięciu pięknych kolorach.
XXI wiek to czas fascynacji dawnymi wystrojami wnętrz. Jednym z najpopularniejszych stylów jest obecnie styl rustykalny, łączący ze sobą elementy pochodzące z różnych epok. Najnowsza technologia pozwala na stworzenie w krótkim czasie podłogi, wyglądającej na taką, która pochodzi sprzed kilkuset lat (tzw. „podłoga postarzona”). Dodatkowo projektanci, wzorując się na nietypowych przedmiotach, np. skrzynkach do przewozu owoców, tworzą parkiety, których drewno przypomina deski owych skrzynek. Dzięki takim ekstrawaganckim pomysłom powstają nowoczesne parkiety, zachwycające nawet najbardziej wymagających klientów.